المواد باللغة العربية
في أعلى  الصفحة

English


تعداد  زوار  الموقع

מונה:

חומר בשפה העברית

ترقبوا التحديثات الدائمة في المقالات

נא לעקוב אחרי
עדכוני המאמרים 

 
مقالات جديدة :

طاقة الأنوثة والذكورية


"تقوية مناعة الجسم بالطاقة"


"طاقة الشتاء" 

"الحجامة"

"إدارة الغضب"

"المحاضرات"


"العلاجات بالمركز"
 


דף הבית >> מושגי יסוד
 
 

מושגי יסוד מקצועיים
הכין:אמיל סמעאן

בחלק זה אני אשתדל להסביר את מושגי היסוד המקצועיים שמטפלי ומסטרי הרייקי וההילינג משתמשים בהם בעבודתם המקצועית באופן מתומצת ככל האפשר בכדי להוסיף ידע ומודעות בקרב המתעניינים בעולם הטיפולי והנסתר שאנו עוסקים ומתעסקים בו, וכולי תקווה שבכך אוכל לתרום מהידע שלי לציבור הרחב:

הרייקי : זו שיטת טיפול וריפוי פשוטה אך בעלת עוצמות רבות ונקראת "אנרגיית החיים האוניברסאלית" והמילה רייקי מורכבת למעשה משתי מילים :  
ריי - אוניברסאלי : חסר גבולות, נשמה, אלוהיות, מקודש, מהות, כוח מסתורי, חכמת אלוהים, רוח, ידע על טבעי, מודעות רוחנית. בקיצור כל הקשור לרוחניות ועולם הנסתר. היא האינטלגנציה העליונה המדריכה את הבריאה ואת תפקוד העולם, החוכמה שבאה מאלוהים והיא יודעת הכל ומבינה את הצורך בכל הבעיות והקשיים ואת הגורמים להם וכיצד לרפא אותם.
קיי - אנרגיה: וזאת היא 
אנרגיית כוח החיים, אנרגיה קוסמית, מאנה, אור, רוח הקודש. במקורות אחרים משתמשים במילה צ'י במקום קיי. אך לא משתנים המובנים שלה. הקיי הינה האנרגיה של כוח החיים הזורמת דרך כל דבר חי - צמחים, חיות ואנשים.

ההילה או ההאורה: הינו שדה אנרגיטי המקיף את הגוף הפיזי של החי מכל הצדדים ואפשר לחוש אותו ע"י מגע כף היד או באמצעות מטוטלת מעל גוף האדם ובמידה ומתאמנים בצורה טובה אפשר לראות אותו בעין הרגילה. להילה יש צבעים שונים כאשר כל צבע יכול לשקף מצב מסויים של האדם המוקף באותו צבע.

הצ'אקרות: הצ'אקרה היא מילה בסנסקריטית ופירושה גלגל או מערבולת. בגוף האדם קיימים שבע צ'אקרות שהן קשורות קשר הדוק לבריאותינו הפיזית הרוחנית הרגשית והנפשית, וכל צ'אקרה קשורה לחלק מסויים בגוף האדם ולמערכת הפנימית של הגוף. צ'אקרה בריאה רוטטת באופן אחיד ובתנועה מעגלית.

מחלה :  מומחים רבים משוכנעים שמחלה הינה אשליה. אומרים שמחלה היא מגננה מפני האמת. מחלה הינה תוצאה של עימות בשכל המוקרן על הגוף. מחלה היא בחירה, זוהי דרך להתגוננות, זוהי החלטה (בדרך כלל לא מודעת) של החולה מתוך תחושת חולשה, של אי רצון להתמודד עם המציאות. נטען וזה אמת "שברגע שהחולה מכיר בחוסר הערך שיש למחלה עבורו הוא נרפא מיד.

צ'אקרת העין השלישית : והיא מהצ'אקרות הכי חשובות בעולם הנסתר, נמצאת במרכז המצח, צבעה סגול, אחראית על האינטואיציה, דמיון, רוחניות, ראיה על טבעית, ראש, עיניים. באמצעותה אפשר לראות את הנסתר.

איזון הצ'אקרות : הינו התהליך או הפעולה שמטפל הרייקי והיילינג מבצע לאזן בהם את תפקוד הצ'אקרות וגם לאיזון ההילה וצבעיה ונותנת לה לפעול ברטט ובתדר ובמעגליות המתאימה.

אנרגית הקונדליני : מלה בסנסקריטית פירושה מגולגל, והיא אנרגיה רוחנית רדומה, ונקראת אנרגיית היצירה והבריאה ונמצאת בכל אחד ואחת מאתנו, אנרגייה זו רדומה והיא מתעוררת כאשר מתעסקים בעולם הרוחני ופועלת בתוך הצ'אקרות.

הקארמה : גם הוא מושג בסנסקריטי פילסופי פירושו "תהליך או משימה" שמתאר יחסי "סיבה-תוצאה" והוא מתאר תהליך שלם של מעשי האדם מבחינה פיזית, רוחנית, נפשית ורגשית בעבר בהווה ובעתיד. ושתוצאת העשייה הזאת משפיעה על התוצאות העתידיות שלנו. הראשון שדיבר על יחסי סיבה ותוצאה היה ארסטו.

המרידיאנים : לפי הרפואה הסינית קיימים בגוף האדם 12 מסלולי אנרגיה שמחוברים אנרגיטית אחד עם השני החוצים את הגוף לאורך ולרוחב שקוראים להם מרידיאנים. והם מחולקים לשישה מרידיאנים נקביים בשם יין Yin ושישה אחרים זכריים בשם יאנג Yang. אשר מייצגים את החיובי והשלילי את השמאל והימין את הטוב והרע.

היין "Yin" : אחד מעקרונות הרפאוה הסינית ומשמעותו החלק הקר, הנמוך, האיטי והחשוך של כל תהליך. הוא מקושר עם ירח אפל ומסמל את האופי והטבע הנשי וקשור יותר לשעות הלילה.

היאנג "Yang" : גם הוא מעקרונות הרפואה הסינית אשר מייצג את החלק החם, הגבוה , הפעיל, המהיר. ומקושר עם החלק הזוהר של השמש ומסמל את האופי והטבע הגברי ומקושר ליום.

מטוטלת : הינה כלי העשוי בד"כ ממתכת אשר באמצעותו בודקים מטפלי הרייקי וההילינג את הגוף האיטירי ואת הצ'אקרות, את ההילה, ואם קיימת יישות חיובית או שלילית מעל האדם או בתוך כל גוף שיהיה. התגלה המטוטלת לראשונה בימי מצרים העתיקה ומשתמשים בו במדינות מערב גם לגילוי מקורות המים או הזהב או מכרות המתכות בכלל וגם לשימושים אחרים.

נר-הופי : הינה שיטת טיפול על שם שבט אידיאני באמירקה (שנקרא שבט הופי), והוא נר חלול המוחדר לחלק החיצוני באוזן וחלקו השני מודלק משתמשים בו לטיפול בדלקות אוזניים, סינוסים, ותופעות אחרות.

כירולוגיה : הינו עולם קריאת כף היד אשר באמצעות הקווים וסוג היד, הקווים שבתוך כף היד, הגבעות, האצבעות ועוד דברים אחרים אפשר לקרוא טת החיים של האדם בעבר בהווה ובעתיד.

גרפילוגיה : הינו עולם בפני עצמו שמאפשר לנתח את אישיות האדם מכתב היד שלו בהתאם לסוג הכתיבה, האותיות היישורת של האותיות והמשפטים וכו'. הגריפולוג המקצועי יכול לנתח כל אישיות לכל כתב מכל שפה בלי להבין או להכיר את השפה שנכתבת.

נומרולוגיה: הינה שיטה לקרוא על אישיות האדם באמצעות תאריך הלידה והשם שלו. כאשר בשמות הופכים את האותיות למספרים המקבילים להם ומחברים אותם ביחד והתוצאה משקפת את אישיותו של האדם.


תמונות להמחשה :

                    
         מטוטלת              נר הופי           ההילה והצ'אקרות       כף היד              יין ויאנג

 

אני מאחל לכולנו חיים שקטים וחיים של שפע.

המאסטר אמיל סמעאן
 

ביקרו במרכז ותרגישו את השינוי

חזרה לדף הבית

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
PlayStop

Loading...
  
 

 
***** ادارة الموقع ترحب بكم ***** 

 


تاريخ إفتتاح الموقع
10.5.2009
تاريخ إفتتاح المركز
2008/06

 

إعلان هام

مركز العلاج البديل هو الأول والوحيد في المجتمع العربي في البلاد...
نقدم من خلاله العلاج الفردي والجماعي.. ننظم دورات مهنية في الداخل وبدول عربية مختلفة...
لا تترددوا بالإتصال معنا على الهاتف
محلي:
0503133766
دولي: 00972503133766

أو على البريد الإلكتروني في أسفل الصفحة.
 
بالنجاح للجميع...  

عنوان المركز: البقيعة ( المرج ) - الجليل الغربي

الأخصائي الماستر: إميل سمعان

تل - 0503133766 أو 9572468-04


بريد الكتروني : emilesemaan@gmail.com

כתובת המרכז: פקיעין - הגליל המערבי

ההילר מאסטר: אמיל סמעאן


טל - 04-9572468 // 0503133766 

ד.אלקטרוני : emilesemaan@gmail.com

לייבסיטי - בניית אתרים